سبد کالا به چه کسانی تعلق میگیرد

سبد کالا به چه کسانی تعلق میگیرد

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به افزایش قیمت برخی کالاها براثر تحریم‌ها، قرار شد سبد کالا به مردم اهدا شود و این امر به ۱۴ تا ۱۵ میلیون نفر تعلق می گیرد.
 
به گزارش ایسنا، حسن یونس سینکی اظهار کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی در ذخیره کالاهای ابلاغی نداریم و ذخیره کالاهای مختلف زمان بندی خاص خود را دارد.
 
او با اشاره به تاکید رییس جمهور مبنی بر عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی تا پایان سال گفت: با توجه به افزایش قیمت برخی کالاها براثر تحریم‌ها، قرار شد سبد کالا به مردم اهدا شود و این امر به ۱۴ تا ۱۵ میلیون نفر تعلق می گیرد.
 
وی تصریح کرد: کارکنان دولت، مستمری بگیران دولت و تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، جامعه کارگری، جامعه تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، خبرنگاران و دانشجویان متاهل جامعه هدف اهدای سبد کالا هستند.
 
سینکی بیان کرد: این سبد کالا شامل اقلامی از جمله برنج، روغن، مرغ، تخم مرغ و پنیر است که در دو مقطع زمانی یکی در دهه فجر و دیگری در پایان سال اهدا می شود.
 
وی افزود: نحوه تحویل این سبد به خانوارها از طریق نظام الکترونیکی طرح هدفمندی یارانه هاست.
 
وی بیان کرد: نبود رفتار حرفه ای در جمعیت صنفی و عدم نسبت بین این واحدها و جمعیت کل مشکلاتی را به وجود آورده که در این راستا تقویت تشکل های صنفی در مسوولیت پذیر کردن و پاسخ گو کردن آنها را مورد توجه قرار داده ایم.
 
سینکی ادامه داد: توسعه و تقویت شرکت های پخش، سازماندهی جدید به نظام صنفی کشور و نقش فروشگاه های زنجیره ای در نظام توزیع از جمله راهکارهای در نظر گرفته شده در این زمینه است.
 
وی افزود: فروشگاه های زنجیره ای تکیه گاهی برای تولیدکنندگان هستند که این نقش در بهسازی نظام توزیع خوب نمود پیدا نکرده و در حال حاضر هشت درصد از کار توزیع را این فروشگاه ها انجام می دهند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: حجم بالای نقدینگی زایش رفتارهای ناسالم را موجب می شود که دلالی، این پدیده نامیمون نتیجه این امر است و باید با راهکار و سازماندهی خاص این امر اصلاح شود.
 
به گفته او در حال حاضر سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد و بخش قابل توجهی از این عدد یعنی ۷۰۰ هزار واحد صنفی فاقد پروانه هستند.
 
وی اظهار کرد: در شرایط امروز کشور و با توجه به تحریم ها باید جامعه اقتصادی را مدیریت کنیم و البته تحریم ها خواسته یا ناخواسته چالش هایی را در تصمیم سازی ایجاد می کند. در واقع باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که هیچ وقفه و خللی در عرضه و تامین کالای مورد نیاز مردم به وجود نیاید.
 
نباید ثبات و آرامش امروز اقتصاد تحت تاثیر مسائل تحریم قرار گیرد
سینکی تصریح کرد: نباید ثبات و آرامش امروز اقتصاد تحت تاثیر مسائل تحریم قرار گیرد و نقش رسانه ها در جریان سازی ثبات اقتصادی بسیار مهم و تاثیرگذار است، زیرا رسانه ها از سویی واگویی حقایق اجتماعی برای نظام تصمیم گیری و از سوی دیگر بازگویی آنچه برای ارتقای حال عمومی کشور از ناحیه دولت و نظام اتفاق می افتد را انجام می دهند.
 
وی بیان کرد: نقش رسانه در آرامش بخشی فضای اقتصادی در جامعه قبل از رشد اقتصاد است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: اگر در اقتصاد تکیه گاهی غیر از راهکار و علم اقتصاد باشد، واهی است و سرانجام نخواهد داشت؛ برخی رفتارهای کاملا قابل دفاع در بحث اقتصاد همین که مبتلا به بحث های سیاسی، اجتماعی و … می شود موضوع نمایش آن در جامعه جا به جا می شود.
 
گرانی بی دلیل اصلا قابل دفاع نیست
وی افزود: در اقتصاد توسعه یافته بحث گرانی بی دلیل اصلا قابل دفاع نیست اما افزایش منطقی قیمت ها عامل محرکه حرکت اقتصادی می تواند باشد.
 
سینکی گفت: در حرکت به سمت توسعه یافتگی ناچارا باید به رفتارهای جدید در بررسی قیمت ها توجه کنیم که اگر این اتفاق نیفتد با معذورات جدیدی مواجه هستیم.
 
وی در ادامه در پاسخ به سئوالات خبرنگاران با اشاره به وضعیت برگزاری نمایشگاه های بهاره و پاییزه در کشور تصریح کرد: این امر نیازمند بازنگری و بازسازی جدی است که در این راستا سه سیاست اصلی را ابلاغ کرده ایم و خواسته ایم که ابتدا برای برگزاری نمایشگاه مکان یابی مناسب اقتصادی به ما اعلام شود.
 
سینکی افزود: با توجه به نقشی که این نمایشگاه ها در ثبات و بهسازی نظام توزیع دارند، باید مکان ثابت و اقتصادی برای آنها در نظر گرفته و رفاه مراجعه کنندگان نیز لحاظ شود.
 
ممنوعیت عرضه کالاهای خارجی درنمایشگاههای بهاره و پاییزه
وی تصریح کرد: ممنوعیت عرضه کالاهای خارجی در این نمایشگاه ها نیز مورد تاکید قرار گرفته و از امسال این نمایشگاه ها با مشکلات کمتری برپا خواهند شد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: ذخیره سازی کالاها فقط برای تنظیم ثبات دائمی بازار است، دولت این کار را برای زمان های احساس نگرانی از ثبات و عرضه کالا در بازار انجام می دهد.
 
برای میوه شب عید مشکلی وجود ندارد
وی با بیان این‌که تنها می توانیم با تصمیم سازی نقش دلال ها را کمتر کنیم گفت: در زمینه میوه شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد و به میزان مصوب خرید و ذخیره انجام و در زمان مناسب عرضه می شود و بی تردید نرخ ها به نفع مصرف کننده خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: شوراهای کنترل و نظارت در استان ها در زمینه تنظیم بازار کالاهای استانی اختیارات کافی را دارند، اما بخش قابل توجهی از امور نیاز به تصمیم گیری ملی دارد.
 
شرایط اقتصادی کشور به هیچ وجه نیازمند کوپنی کردن کالاها نیست
سینکی گفت: تامین کوپنی کالاها تحت هیچ شرایطی در کشور انجام نمی شود و تیم اقتصادی دولت حتما مشکلات بیکاری و تورم را حل خواهد کرد و شرایط اقتصادی کشور به هیچ وجه نیازمند کوپنی کردن کالا ها نیست.
 
وی در پایان درباره حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها خاطرنشان کرد: بیشترین نیازمندی به بخش خصوصی هست و برای روان سازی فرآیند سرمایه گذاری و اقتصادی کردن آن تلاش می کنیم.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

۴۵ دیدگاه

 1. ناشناس گفته است :
  بهمن ۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام از کجا بدونن که ما کارگریم تا سبد کالا بهمون تعلق بگیره و از کجا باید این سبد رو دریافت کرد.

 2. غلامعلی زاده گفته است :
  بهمن ۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام پس کسایی که از صبح تا شب جون می کنند(کارگرهای عادی و بدون بیمه) برای یه لقمه نون حلال از این سبد کالا خبری نیست. یعنی این کارگز خودش نخواست بیمه بشه ؟ نه این طور نیست این پول بیمه هر ماه ۱۵۰ توبمانی ؟این کارگر بدبخت چقدر درامد داره ؟

 3. بازنشسته گفته است :
  بهمن ۵ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  این که عدالت نیست ، کارمند دولت سبد کالا دریافت کند ولی بازنشسته دریافت نکند ؟ کجای این کار عدالته ؟

 4. بازنشسته گفته است :
  بهمن ۵ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سبد کالا را کارمند دولت و نیروهای مسلح دریافت می کنند ولی بازنشسته دریافت نمی کند . کجای این کار عدالته !

 5. علی کرم حیدری گفته است :
  بهمن ۶ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  من کارشناس کشاورزی وبه عنوان شغلی ازاد کار میکنم و افراد زیادی کارگر ساده مثل من وجود دارند که عضو هیچ یک از ارگانهای دولتی نیستند..ایا این عدالت است که بن کالا فقط برای کارکنان دولت می باشد….پس مردمان فقیر جامعه چه می شوند؟

 6. صادقی گفته است :
  بهمن ۶ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام تکلیف این کارگرهایی که بیمه نیستن چی میشه شایدکسی نداشته باشه بیمه بشه
  بنظرمن این حق آدمهای فقیراست نه کارمندهایی که سرماه یکی دومیلیون حقوق میگیرند
  لطفا بفرماییداگرکسی کارگر بدون بیمه باشه این سبدکالابهش تعلق نمی گیره؟

 7. سید رضا گفته است :
  بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام.چرا به کارمندان تحت پوشش تعمین اجتمایی سبد کالا تعلق نگرفته است؟

 8. علی اصغر حیدری گفته است :
  بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  برای اطلاع یابی از اینکه به ما یارانه تعلق می گیرد یا نه به چه شماره ای پیامک دهیم؟

 9. تدبیر و امییییید!!!!!!!!! گفته است :
  بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام
  واقعا مشخص شده که با این کار عدالت داره اجرا میشه !!! شاغل بگیره ولی بازنشسته نگیره!!!
  کارگر بیمه شده بگیره ولی کارگر بدون بیمه نگیره!!!
  و…!!! خداییش این عدالته ؟!!! اینکه فقط به افرادی خاص بدن آدم شک میکنه که به چه هدفی اینجوری برنامه ریزی شده
  به امید ظهور حضرت عدالت گستر
  یاعلی “ع”

 10. پردیس گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  ما کارمند بنیاد مسکن هستیم و آنگونه که مطلع شدیم این سبد کالا به ما تعلق نمی گیرد . خواهشمند است مسئولان این موضوع را به طور جدی پیگیری نمایند

 11. س.م گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  به من کارمند با دریافتی کل ۸۰۰ هزار سبد کالاتعلق نگرفته چرا و به چه علت معلوم نیست و جایی هم برای پیگیری وجود ندارد یکی بگه امثال من چکار کنن؟

 12. افشین-ف گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  با سلام-خداوکیلی این سبد کالا باید به ما که دستمان به هیچی هیچ کجا بند نیست داده شود نه به کسانی که حقوق بگیرن اونا که بالاخره از جایی تامین میشوند-این انصاف نیست پس ما یعنی افراد این دولت نیستیم-اه امسال ما دامن گیر افرادی که سهم ما را نمیدهند و میخورند-

 13. محمد گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  چرا به کارگرها سبد کالا تعلق نمیگیره؟

 14. admin گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  چرا به کارگرها سبد کالا تعلق نمیگیره؟
  ————————————————–
  انشاا… که تعلق بگیره

 15. علی محمدی گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام چراپیامک سبدکالا به ماارسال نمیشود

 16. محمد گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام . چرا به راننده ها که از صبح تا شب کار می کنند سبد کالا تعلق نمی گیرد؟

 17. علی گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  ببخشید اونایی که توی روستاها هستند که حتی برای یه لقمه نان شبشون موندن درآمدشون با یارانه به ۳۰۰۰۰۰تومان نمیرسه و به خاطر غیرتشون تحت پوشش کمیته امداد نشدن چرا به اونا تعلق نمیگیره

 18. وحید گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  یعنی کسی که تو یه ارگان دولتی داره حقوق بالا میگیره و حداقل چندین ملیون تومان در سال وام میگیره حقشه این وامو بگیره؟
  نماینده ی مجلس حقشه؟
  کارمن بانک حقشه؟
  سرهنگ و سردار … حقشونه؟
  به کی بگیم دردمونو؟؟؟

 19. admin گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام چراپیامک سبدکالا به ماارسال نمیشود
  ———————
  مدیریت : باید شماره ملی سرپرست را به سامانه اس ام اس بفرمایید.

 20. قاسم گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  این چه عدالتی است که به ماکارگارهای ساده سبدکالانمیدهیددولت فقط این کارابرای خودشان کرده است

 21. خاک بر سر هرچی کارگر بدون بیمه که هیچ کس به فکر او نیست گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  برهان از مریوان

 22. hamed گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  واقعاً برای دولت تدبیر و امید متاسفم برای دادن سبد کالایی در وحله اول تمامی مردم را مجاز به دریافت می کند اما در زمان اجرا هیچکدام از کارگرانی را که تحت پوشش بیمه می باشند را مجاز به دریافت اعلام نکردند و به راحتی اس ام اس می دهند که سبد کالایی به شما تعلق نمی گیرد . می خوام اینو بدونم ماییکه حقوق وزارت کاری میگیریم حتماً جزو افراد متمول اجتماع هستیم و خودمون خبر نداریم . واقعاً برای دست اندرکاران اجرایی سبد کالا متاسفم , امیدوارم در بعضی کارها این افراد خدا را نیز در نظر بگیرند

 23. سیدموسی موسوی آهوقلندری گفته است :
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سبد کالا هم مثل سهام عدالت بوده که هیچ عدالتی در آن نیوده چرا که به بازنشستگان تامین اجتماعی با چندین سر عائله و حقوق کم تعلق نمیگیرد اما به نیروهای نظامی تعلق میگیرد این یعنی تبعیض بین افراد جامعه قراردادن !

 24. ابراهیم گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام . شما می گوییدبه بازنشستگان سبد کالا تعلق میگرد . من بازنشسته شرکت نفت هستم چرا تعلق نگرفت.

 25. kناشناس گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  این کار عادلانه نیست کارگری که از صبح تا شب جون می کنه چی میشه با این همه گرونی جامعه اون چیکار کنه کارمندی که توی سرما پیش شوفاژ نشسته وخودکار دستشه حق اون هست ولی کارگری که توی سرما میلرزه حق اون نیست واقعا بی عدالتیه…

 26. فريبا گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  واقعااین عدالته؟یه کم هم خدارودرنظربگیرین بدنیست.

 27. مرتضی گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  کارمند قراردادی علوم پزشکی هستم با یه خانواده چهار نفره……
  آیا من ایرانی نیستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این سبد کالا دردی از مشکلات ما دوا نمیکند….خواستم بگم من را از همین حداقلی هم محروم کردن……تشکر

 28. ارمین گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام من الان کارمند نیستم ولی کارگر هستم ازکجا بدونم که به من هم تعلق میگیره یا نه

 29. admin گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام من الان کارمند نیستم ولی کارگر هستم ازکجا بدونم که به من هم تعلق میگیره یا نه
  —————————–
  مدیریت :
  سلام برادر گرامی شماره کارت کلی خودتونو به شما ۵۰۰۰۴۹۹ اس ام اس بفرمایید جواب میاد.

 30. میرا گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام پدر من هفتادو چهارسال دارد وبیمه هم نیست ولی به ایشان تعلق نمیگیرد.به نظر من افراد سالمند بیشتر به این سبد نیاز دارند

 31. ali reza گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  اقااگرکسی نه زیرنظربهزیستی وکمیته امداد وغیره نباشه چی
  این چه رسمه چرابامردم اینطوررفتارمیکنید
  خیلیهاهستن کارگرن ولی حتی بیمه هم نیستن اینجاهم بایدتوحقشون ظلم بشه
  اونایی که این تصمیمم ها رامیگیرن شکمشون سیره
  حوزه علمیه کم به شیخهارسیدگی میکنه که تواین برنامه هم نورچشمی هستن وبهشون تعلق میگیره
  نه تنهااینجاهرکجاکه نگاه میکنی اول برای حوزه ست
  اقایونی که درموردمردم تصمیم میگیرید تواین نظرتون تجدیدنظرکنید این کارظلمه ظلم

 32. ارمین گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  ببخشید منظوراز شماره کارت کلی چیست

 33. admin گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  ببخشید منظوراز شماره کارت کلی چیست
  …………………………….
  مدیریت :
  کارت ملی

 34. hani گفته است :
  بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  این عدالت حضرت علی نیست به خدا علی (ع) از شما میرنجه آیا این سزاوار هست که کارمندی که بن مزایا و عیدی و بیمه داره به او سبد کالا تعلق بگیره و همسر من با ۵۰۰ تومان حقوق بدون بیمه بدون خانه بدون مزایا بدون بن با دو فرزند یکی محصل و دیگری۵ ساله به این سختی زندگی کنیم حداقل عیدی که به کارمندان میدادید این دیگه چه بود بقیه مگه مال این جامعه نیستن ما همه ایرانی هستیم هوای هم را نداریم فقط به یک قشر خاص توجه میکنید یک ذره خودتان را جای ما بگذارید که وقتی بیمار میشویم با بیماری دست و پنجه نرم میکنیم که مبادا ویزیت آزاد بدهیم به خدا و جدم قسم از شما پیش خدا و جدم شکایت میکنم خدای ما هم بزرگه

 35. محمد گفته است :
  بهمن ۱۴ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  کارکنان دولت، مستمری بگیران دولت و تامین اجتماعی، نیروهای مسلح هم بن میگیرن هم عیدی
  این چه قانونیه …چرااا باید اونی که اصلا شغله ثابتی نداره …با وجود مشکلات زندگی امروزه بهش تعلق نگیره…خدااااااااا ازشون نگذره با این عدالتی که دارن

 36. hani گفته است :
  بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  ای بی عدالتها همه را از خود رنجاندین به چه قیمتی

 37. عباس گفته است :
  بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سبد کالا باید به همه ایرانیان تعلق بگیرد غیر ز میلیاردر ها چون همه به این سبد نیاز داریم مگه همه ایرانی نیستند چرا تبعیض؟

  به ما هم که چند نفر یتیم هستیم و صغیر تعلق نگرفت

 38. محمد گفته است :
  بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام
  بنده کارمنددولت وتحت پوشش بیمه تامین اجتماعی ام ولی سبدکالا به من تعلق نگرفته مگرقبلااعلام نکردن که به کارکنان دولت تعلق میگیره پس چی شد؟

 39. کوثر سلیمانپور گفته است :
  بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  لااقل شما که سبد کالا می دین منتظر باشین هوا کمی گرم شه.
  این عدالت توی کارخونه که مهندس بگیره ولی کارگر نگیره

 40. sadaf گفته است :
  بهمن ۱۷ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام سبد کالا به چه کسایی تعلق میگیره؟؟؟؟ لطفا جواب بدین

  با تشکر

 41. shahinb09 گفته است :
  بهمن ۱۷ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام ما علاوه بر اینکه تحت حمایت کمیته امداد هستیم کارگر و بیمه تامین اجتماعی هم هستیم.چرا سبد کالا به ما تعلق نگرفته.لطفا راهنمایی کنین

 42. m.m گفته است :
  بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  واقعا بیرحمانست.
  من ۲ساله که ازدواج کردم با همسرم در یک مجتمع تفریحی مشغول به کار هستیم هنوز بیمه نشدیم .بامدرک لیسانس زبان و لیسانس حسابداری.باکلی قسط و هزینه کرایه خونه.کلی باید روی حقوقه ماهانمون بذاریم تا جبران بدهی بشه.
  سبد کالا به ما تعلق نمیگیره….
  خدایا پس عدالتت کجاست!!!!!!!
  مسخرست که ما آدمها داریم روی زمین خاکیت دنبالش میگردیم.
  …….

 43. amir گفته است :
  اسفند ۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  الان دور دوم سبد کالا شروع شده بازهم به ما تعلق نیافته

 44. zh گفته است :
  اسفند ۸ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام واقعا خودتون میدونید چیکار میکنید چه تفرقه ای بین مردم انداختین خواهش میکنم مرحله دوم به کسایی که ندادین بدین به خدا مردم گناه دارن

 45. خسرو حاتمی گفته است :
  اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۲
  کاربر

  سلام جالب است چرا به جانبازان حالت اشتغال سبد کالا و یا سبدهایی که به کارمندان در ماه مبارک رمضان و غیره میدهند بطور کلی تعلق نمیگیرد ؟ حداقل به مردم اطلاع رسانی کنید تا نگویند در این مملکت همه چیز مال ایثارگران است

ارسال نظر

 

مركز تحميل ميني كام دردشة صوتية شات كتابي شات سعودي برنامج فتح اكثر من سكاي صورالجماع على الفراش الجنسي شات صوتي شات شات الشله شات خقق نشر بن تعارف بلاك بيري العاب العاب فلاش صور نشر البن تعارف بلاك بيري ميني كام شات صوتي شات سعودي انحراف
قروب مطنش مطنش سعودي كام شات سعودي كام شات التحليه شات التحليه الصوتي دردشة التحليه شات جرحي صوتية جرحي نشر البن مركز تحميل - سعودي كول شات صوتي كنق بلاي ستيشن تهكير بلاي ستيشن3 رمزيات برودكاست العاب بنات العاب قص شعر العاب تلبيس العاب بن تن نشر البن كود بنات نشر البن كود العاب مطنش العاب باربي